Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsEPSON FA-238V 13.5600MF20V-AC3
FA-238V 13.5600MF20V-AC3
5S-FA-238V 13.5600MF20V-AC3
FA-238V 13.5600MF20V-AC3
CRYSTAL 13.5600 MHZ 9.0PF SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FA-238V
Type:MHz Crystal
Frequency:13.56MHz
Frequency Stability:??????20ppm
Frequency Tolerance:??????10ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20??????C ~ 70??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:No Lead
Height - Seated (Max):0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Other:0.028 (0.70mm),,,